Küçük bir kasabada yaşıyorum İnternet ve İnternet hızını nasıl kontrol edebilirim? Şebeke kapsama alanı veya mobil veri bağlantısı yok.
Çok kolay! Sadece telefonda mobil uygulama RFBenchmark yükleyin ve ondan sonra bölgenizde şebeke kapsama alanı kontrol edin. Aynı veya farklı operatörler için sonuçları karşılaştırmak istiyorsanız, uygulama yüklemek için aileniz ve arkadaşlarınızla önerin.Ölçümlerinin sonuçları, en kısa zamanda RFBenchmark ana girişinde olacaklar.
Mobil uygulamalarında konuşma kalitesi deneyebilir miyiz?
Sürücü Testi” yaparken aynı zamanda ses kalitesi ölçümleri yapıyoruz.Bütün bilgiler RFBenchmark portalında bulunmaktadır..

Ölçuleri nasıl yapıyorsunuz?
Tüm bilgiler ölçü ile ilgili Metodoloji sayfasında bulunmaktadır.

Konuşma kalıtesi ise test yaparken HD VOICE’ye dikkate aliyor musunuz?
Evet.

Telefonda konuşurken kullanıcı 3.80, 4.20 ölçuleri arasında fark hissedebilir mi ve sesli iletişim kalitesini ölçmek için nasıl?
Evet, kullanıcı farki hissedebilir Önemli olan rahatsızlık geçici ama güçlü veya çok güçlü ve uzun sürdü
Resmi sesli iletişim fikri mülkiyetin kalitesini ve diğer türleri değerlendirilmesi önerilen yöntem MOS (Mean Opinion Score), algoritma öznel değerlendirmesini ortalaması alınır ve son kez tarafından geliştirilen belirlenmesi giderilmiştir. Geçen yüzyılın MOS olarak şartnamede belirtilen beş puanlık bir ölçekte dayalıç Mesela bir çok kalitesiz beş çok kaliteli. Bu algoritma ile uyumlu olarak grup insan, konuşma kalıpları ses testi kalitesini değerlendirir ağ üzerinden iletilen. Bu tahminler, elbette, subjektiftir. Tipik olarak, en bu metod ile elde edilebilir yüksek bir puan dört büçüğ’e eşittir. Rating yukarıda dört puan ve çok yüksek, ilgili kalite olarak kabul edilir. Dijital iletişim oturumları genellikle daha yüksek puan almak. Herhangi sorun varsa Metodolojine geçin.

Konuşma kalitesi neye bağlı bir amplinin ses kalitesi neye göre ölçülür?
Bir amplinin ses kalitesi öncelikle sınıfına ait temel teknik özelliklerinin başarısına ve ardından da sizin hayalinizdeki sese ne kadar yaklaştığına göre değerlendirilir.Bir ampliden genel olarak beklenen ses kalite parametreleri ise;stereo ve çok kanallı amplilerde kanallar arası sızıntıların mümkün olduğunca az olması,her tür distorsiyonun olabildiğince düşük olması ve ses karakterinin değişen çıkış gücüyle birlikte değişmeden kararlı kalabilmesidir.

Uygulama ne kadar veri kullanımını kullaniyor?
Uygulama çok az veri kullanımını kullaniyor yaklaşık 30 kB 1 saat içinde ama İnternet hız testi yapmak için 15 MB transferi kullanır.

Uygulama telefonumuzun şarjının çabuk tükeniyor mu?
Hayır ama aynı zamanda telefonunuza yükleyebileceğiniz şarjınızın ömrünü uzatabilecek için enerji tasarrufu modunda çalışın.