Telefon ve şebeke sorunu?

2015.06.25
Yazar: RFBENCHMARK
Paylaş:


Telefon ve sinyal gücünü azaltma?

Kullanıcıların taleplerini karşılamak için mühendisler en iyi telefonları tasarlıyorlar.

En iyi örnek, cep telefonundaki anten.Elinizle anteni kapatırsanız yarısına kadar alınan sinyal seviyesi azalmaya neden olabilir. Bu, insan vücudunun zayıflama kaynaklanmaktadır.Standart insan vücudunun zayıflatma yarı yarıya bir düşüş sinyal gücü yaklaşık 3 dB olduğu kabul edilmektedir. Tabii ki, sönümleme tam değer anten ile kaplıydı ölçüde bağlıdır.

El pozisyonuna bağlı olarak sinyal seviyesi davranışını gözlemlemek gerekiyor. Alınan sinyalin seviyesini yaklaşan telefon ekranında vuruş sayısını görebilirsiniz. DBm’de sinyal gücü tam değeri bizim mobil uygulama RFBenchmark okunabilir – bunu sağ üst köşesinde görebilirsiniz.

Dış mekan uygulamaları için, anten son derece önemli bir cihazdır. Uygun bir anten daha düşük maliyet ile daha uzun mesafede daha kararlı güvenilir bağlantı sağlamanıza yardımcı olur. Son kullanıcılar için uygun anten tesbiti önemlidir. Bu fonksiyon, talep ettiğiniz mesafede belirli bir bağlantı kalitesinde alıcı veya verici tarafından tp linkin’in sunmakta olduğu çeşitli antenler arasından uygun anteni seçmenizde size yardımcı olacaktır.

Mesela:
a) Samsung Galaxy S5:

v4

b) iPhone 5s
iph v3

Kırmızı iletilmesi, GSM / UMTS / LTE’de sinyallerin alınması için kullanılan ana antenin konum oldu.
Karşılaştırma için, yeşil iletim anten WiFi sorumlu belirtti.

Internet konumunu kullanıyorsanız telefonda ellerinizi WiFi sinyal seviyesinde daha olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bu telefonun konut farklı teknolojiler faaliyet yerleştirme (uzak) antenler kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle, bilerek kendi potansiyellerini maksimize edebilmek için, modern telefonu kullanmak değerdir. Demekki eğer şebeke ile sıkıntı çıkarsa belki elinde telefonu diğer şeklinde koymanız lazım ya da kulaklık kullanmanız lazım.