Bize katılın
Mobil uygulama radyo temel parametrelerini ve LTE GSM, 3G farklı teknolojiler için İnternet hızı testleri ölçmek için sağlar.

Montaj
Uygulama Google Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. RFBENCHMARK yazarken Google Store uygulama bulabilirsiniz. Alternatif olarak eğer cep telefonunuzda Google hesabı konfigüre varsa bu uygulamayı yüklemek mümkündür.

Nasıl mobil uygulama RFBENCHMARK kullanabiliriz?
Üst düğme sol tuşuna basarak uygulama ana menüyü görüntüleyebilirsiniz

Ana sayfa
Ana sayfa interaktif harita, gerçek terminali konumu ve akım ölçümleri gösteriyor

Servis sağlayıcı adı

LAC (Yer Alan Kodu) ve CID (hücre tanımlayıcısı). Parametreler mobil ağ cep telefonu konumunu tanımlamak için kullanılır. CID Cep telefonu hizmet veren hücre hakkında anlatıyor. Bu tanımlayıcı hücre kümesi diğer CID ile aittir.

Gerçek bir teknoloji kullanmak

dBm ölçülen sinyal seviyesi (logaritmik ölçek, güç seviyesini desibel ölçümü gösterir ve başvurulan 1 milliwatt (mW)). Bu seviye 0-5 ölçeğinde sınıflandırılmıştır (8)

GPS yenileme ve and harita’da pozisyonu gösterir

Tercihlerinize göre bir operatör veya tüm operatörler gösterebilirsiniz (9)

Bu düğmeye dokunulduğunda toplu sinyal seviyesi ölçümleri gösterebilir ya da gizeleyebilir. Tercihlerinize göre bir operatör veya tüm operatörler gösterebilirsiniz (9)

Sinyal seviyesi ve hız testi ölçümler ile bağlantılı mobil operatörlerin sıralamasında.

0-5 sinyal ölçekli kalitesi sinyal düzeyi kalitesini sınıflandırmak için kullanılır (4). Her seviyede, emsalsiz rengi vardır, çünkü harita üzerinde ölçüm noktaları göstermek için kullanabilirsiniz

En iyi GSM, LTE, 3G Operatörü hangisi.

Performans testi
Performans testi iki senaryo Internet parametrelerini izin veriyor:

Mobil Internet. Cep telefonunuzdaki veri aktarım hizmetini etkinleştirmek ve WIFI kapatmak lazım.
WiFi şebeke. Mevcut WiFi şebeke ile bağlanın ve performans testi ile devam edin.

Performans testinde uygulama 3 ana parametreleri ölçuyor: ping, indirme ve yükleme hızı. Her parametre ve yorumlanması, ayrıntılı bir açıklama, Metodoloji bölümünde bulunabilir.

Dikkat! Bir kez test verileri transfer yaklaşık 15 MB kullanıyor.

Kullanıcı konumuna göre mobil uygulama tarafından seçilen test sunucusu.

Hizmet kalitesi test edildi mobil operatör. WiFi testi,ve WiFi ağının Ağ Adını (SSID) gösteriyor.

Gerçek teknoloji (GSM/WCDMA/HSPA+/LTE/WiFi) performans testi sırasında.

Üç grafikleri ölçülen parametreler hakkında bilgi veriyor: ping, indirme ve yükleme hızı.

Deneyden sonra her grafik dokunarak her temel kalite parametresi için ölçüm örnekleri sunan çubuk grafik görüntüleyebilirsiniz: ping, indirme ve yükleme hızı. Grafikler Aşağıda, yanı sıra referans amaçlı her parametre için ortalama dünya çapında sonuçlarını bulabilirsiniz.

Parametre şu an görüntülendiği ilgili bilgiler (5). Görüntülenen bilgiyi değiştirmek için uygun grafiği basmanız gerekir (4)

Bir renk çubuğu (WWW, Video SD, Video HD, …) hizmet kullanıcı algılanan kalitesi hakkında bilgi veriyor mesela kısa kırmızı ışık demekki bağlantı kalitesi ilgili veri servisi (WWW, video SD video HD, …) için yeterli değildir. Buna karşılık, uzun, yeşil çubuk (WWW, Video SD, Video HD, …), çok iyi bir bağlantı veri hizmeti belirtir.

E-posta veya Facebook tarafından test sonuçlarını paylaşmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

Performans testi

Anket
Hizmet kalitesi ile ilgili sorunlar varsa bize yazın. Kesin sorunu seçebilirsiniz, sorun nerede yeri belirliyor ve ilave yorum yazabilirsiniz. Toplulaştırılmış bilgi portalımızdaki interaktif harita mevcuttur. Kayıtlı sorunlar sağlayıcı hizmet bildirilmektedir (mobil operatör) seçilen operatörler için

Kayıt ol!
Hesap oluşturmak için “Kayıt Ol” seçin ya da Facebook veya Twitter hesabı kullan. Eğer RFBenchmark uygulama hesabınız varsa çok kolay ve çok hızlı kayıt olabilirsiniz sadece ya Faceook ya da Twitteri (alternatif olarak) açın bu kadar. Siz giriş yapmadan uygulamayı kullanabilirsiniz. Verilerin belirli filtreleme mevcuttur

Hakkımızda
Uygulama, Benchmark Web Sitesi ve Şartlar hakkında bilgi.

Çıkış
Düğme “Çıkış” uygulamasını kapatıyor. Ölçümlere devam etmek için „Ev” veya „Geri” düğmesini kullanarak uygulama penceresini gizlemek zorunda kalıyor